Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/zabawki/public_html/sielskiefale.pl/wp-content/plugins/wordpress-firewall.php on line 245
Obrazy religijne – sielskiefale.pl

Obrazy religijne

parapety katowice
Od początku rozwoju chrześcijaństwa, człowiek, który podawał się za osobę wierzącą czerpał motywację do zwiększania intensywności swojej wiary z wszelkiego typu elementów sakralnych, jakie go otaczały. Wpływ miały tu z jednej strony nabożeństwa, z drugiej także rozliczne rodzaje ikon, w tym między innymi popularne od zarania dziejów obrazy – na rozmaite sposoby przedstawiane.
Na ścianach rzymian
Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że przeróżne malowidła, w tym także te będące obrazami typowo religijnymi, pojawiły się nawet na murach starożytnych rzymian. Były one dostrzegalne, co zapisał się na kartach historii, przede wszystkim na rzymskich katakumbach. W konsekwencji tego, rozszerzano tak wiedzę, pozostawiając po sobie dorobek cywilizacyjny, który wynosił na piedestał pielęgnowane z pokolenia na pokolenie wyznanie. Dzięki temu na obrazach udawało się wręcz niekiedy odtworzyć biblijne sceny, a obrazy pełniły funkcję typowego przekazu wiary religijnej. Malowanie tego, co związane z religią, stało się bowiem niczym innym jak ukazaniem swojej głębokiej wiary.
Ogromne znaczenie po dziś dzień
Współczesne rozumienie wiary katolickiej i podejście do religii w ogóle zwraca uwagę na to, aby nie koncentrować się na utożsamianiu swej wiary z typowymi dewocjonaliami. Nie o to chodzi, aby mieć dom przesadnie obwieszony obrazami prezentującymi Świętych, ale nie oznacza to, że obrazy o charakterze sakralnym nie pomagają w szerzeniu wiary. Na pewno umiejscowienie takiego malowidła na ścianie domostwa pokazuje, iż jego lokatorzy to osoby wierzące i co ważne podkreślenia – otwarcie to przyznające i nie wstydzące się swojej wiary.
biuro rachunkowe Katowice